VİTİLİGO TANISI NASIL KONULUR ?

Cilde rengini veren pigmentlerde ki melonasitlerin yok olması sonucu oluşan bu hastalık deride renk kaybından dolayı beyaz tebeşir rengi küçük noktacılar ya da bir kaç metal para büyüklüğünde izlerin belirmesi ile oluşur.

Belli bir yaş grubu olmamak ile birlikte vitiligo özellikle 20 yaşlarda daha fazla görülmeye başlar.Vitiligo bazı dermatolojik hastalıklardan farklı olarak görülse de doğru tanı konabilmesi için detaylı testlerin yapılması gerekebilir.

Eğer doktor tam olarak emin değilse biyopside yapılabilir. Bazı hastalıklar ile birlikte görülebileceği için olasılıkların da değerlendirilmesi şarttır. Vitiligo olan kişiler güneşin ultraviyole ışınlarından kendilerini mümkün mertebe korumalıdırlar.Güneş ışınları rahatsızlık olan bölgelere daha fazla tesir ederek hastalığın ilerlemesine neden olabilir.

Ayrıca vitiligo hastalığı tedavi süreci oldukça uzun ve farklı yolların denenerek bulunabileceği bir hastalıktır. Bu yüzden hastalar tedavilerinde oldukça sabırlı ve disiplinli olmalıdırlar.

Vitiligonun nedenleri tam olarak bilinmese de, stres, sinir ve güneş ışınlarına vücudun gösterdiği dengesiz bir tepki olduğu sanılmaktadır. Sinir hücrelerinin bir şekilde pigmentleri neden öldürmeye çalıştığı ise uzmanların hala çözemedikleri bir konudur.

Bağışıklık sisteminde oluşan bir sorunun buna neden olduğu tahin edilmektedir. Bu sorunların genetik yani irsi olmadığı, irsi olarak vitiligonun sadece %30 oranında görüldüğü saptanmıştır. Ayrıca vitiligo bulaşıcı bir hastalıkta değildir. Ancak bizim sizlere önerebileceğimiz başka bir alternatif daha var.

Bu alternatif doğal bir ürün olan Vitili Krem  Bu ürün vitiligo üzerinde oldukça etkili sonuç alınan bir ürün. Bazı renk dengeleyiciler gibi fondöten tarzı bir ürün değildir. Bu ürün gerçek anlamda cildin altına işleyerek ölü pigmentlerin yerine yenilerinin üremesini ve işlevlerini yerine getirmesini sağlayan etkili bir üründür.

Vitili Krem  ilk kullanıldığı andan itibaren hasta ve hasta yakınları tarafından gözle görülür şekilde sonuçlar vermeye başlar. Bu neden ile hasta kendini artık daha rahat hisseder, sosyal ortamlara daha rahat katılım sağlar. Bu ürün hastalığının ilerleyen dönemde de tekrar etmesini önlemektedir.

Yani Vitili Krem  ile artık eski sıhhatli günlerinize geri dönerek özlem duyduğunuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sepete Eklendi.Sepete Git